رژیم درمانی (Diet)

رژیم درمانی (Diet)

—————————————————

رژیم غذایی در واقع به آن چیزی که در طول روز می خورد و یا می آشامید گفته می شود . قبل از اینکه برای گرفتن رژیم و رژیم درمانی در کرج برنامه ریزی نمایید بهتر است که در ارتباط با مقدار کالری مناسب خود اطلاعاتی بدست آورید .

لازم است که بدانید که رژیم مورد استفاده شما از لحاظ تغذیه ای متعادل است یا خیر ؟ مدت زمان گرفتن این رژیم چقدر است ؟در این مقاله پاسخ سوالات خود را در این زمینه خواهید یافت.

رژیم درمانی در کرج , رژیم درمانی,رژیم غذایی یک رژیم غذایی مناسب باید دارای املاح و ویتامین ها به مقدار کافی باشد . اگر کالری دریافتی روزانه شما کمتر از ۱۲۰۰ است باید از قرص ها و مکمل ای غذایی استفاده نمایید.

همچنین نیاز است که پروتئین کافی در رژیم شما وجود داشته باشد .

خانم های ۲۵ سال به بالا باید روزانه ۲۵ گرم پروتئین دریافت نمایند .

آقایان ۲۵ سال به بالا نیز باید روزانه ۶۳ گرم پروتئین مصرف کنند . پروتئین خواص بسیاری دارد .

برای مثال مانع از بین رفتن بافت های عضلانی می شود و همچنین بافت های پوست و دندان را ترمیم می کند .

در رژیم غذایی باید از غذاهای سالم استفاده شود . مقدار کالری دریافتی ، مقدار پروتئین ، مقدار چربی ، انواع قند ، کربوهیدرات ها ، همگی در رژیم غذایی بسیار مهم و در کنترل وزن و سلامتی اهمیت زیادی دارند .

برای بیشتر دانستن این موضوع که رژیم غذایی چیست نگاهی می اندازیم به دسته بندی های کلان رژیم تغذیه :

  • رژیم های ورزشی :

ورزشکاران بخصوص در رده های حرفه ای به نسبت نوع فعالیت و حرفه تخصصی‌شان برای آماده نگاه داشتن توانمندی در طول تمرینات و بعد مسابقات پیش رو با توجه به استفاده از اساتید متخصص تغذیه برنامه منظم و مشخصی دارند .

در کشورهایی که از لحاظ حرفه ای ورزش پیشرفته هستند مربیان تیم های ورزشی حتی برنامه مصرف آب خوردن ورزشکارانشان را در طول تمرین به او می دهند . این نوع تغذیه حتما باید زیر نظر متخصص معتمد انجام پذیرد چرا که می تواند برای ورزش عواقب بسیار خطرناکی داشته باشد.

  • رژیم های مراقبه ای :

 یکی از بخش هایی است که در چهار چوب تمرین های متداول و فعالیت هایی روان درمانی و تربیت درون مانند یوگا ، ذن و … است که برای فعالان در این رشته ها سالانه دوره هایی که معمولا چهل روزه هستند را به تغییر تغذیه می پردازند.

  • رژیم های سلامتی برای بیماران :

یکی از بخش هایی است که به دلیل عوارض سوء مصرف غذایی و یا ناتوانی در تنظیم روان تنی، شخص با مشکلاتی مواجه شده است که ناچار باید برای کنترل بیماری و یا ناتوانی در ادامه روند تغذیه قبلی شرایط رژیمی را بپذیرد.

این دسته بیماران که مبتلا به عمده بیماری‌های چاقی، دیابت و در اشکال خاص مانند انواع سرطان ها، بیماری های قلبی، عروقی و … هستند به شدت در معرض خطر می‌باشند و به واسطه رفتار غلط در طول زندگی مجبور به تغییر برنامه غذایی اشتباهشان و ورود اجباری به دوره ای هستند.

سعی و تلاش فرد در شعورمند کردن متد تغذیه و عدم تداوم رفتارهای بیماری زا که می تواند روانی یا جسمی باشد باعث خواهد شد که فرد هیچگاه نداند که رژیم غذایی چیست چون او صاحب سبک غذایی مناسب خودش است.

حال می دانیم رژیم غذایی یک دوره اجباری برای دور شدن از آنچه ویرانش کردیم می‌باشد، اما این پروسه بسیار سخت و طاقت فرساست .

چرا که مثلا یک فرد چهل ساله عادت کرده که بد غذا بخورد و او در طول این چهل سال نزدیک به یک میلیون و نیم وعده غذایی اشتباه مصرف نموده است و بدنش انباشت مواد زاید و اضافی است و خودش نیز به لطف بدن هوشمندش تاکنون دوام آورده !

حال این فرد تحمل چهل روز رژیم درمانی اش را هم ندارد ! اینجاست که کمی باید به خود بیاییم .

اگر میخواهید رژیم بگیرید و در کرج زندگی می کنید ،کلینیک زیبایی دلفینیوم  مرکزی مناسب برای رژیم درمانی در کرج می باشد .