ماساژ صورت (Face Massage)

ماساژ صورت ( Cryotherapy )

—————————————————

ماساژ صورت و بدن در فرهنگ ها و جوامع مختلف از قدیم الایام شایع بوده است . در برخی تمدن های كهن از جمله چین ، یونان، ایران، ژاپن و هندوستان این عمل قدمت زیادی دارد . امروزه در تمام دنیا افراد زیادی جهت كاهش روند پیری پوست و شادابی آن، كاهش استرس و كاهش انقباضات عضلانی از فواید ماساژ بهره مند می شوند. پوست صورت شما اولین قسمت بدن شماست كه جلب توجه می كند به همین دلیل ماساژ صورت از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

لازم به ذكر است كه انواع ماساژ های پوستی با تقویت عضلات صورت می توانند در رفع چین و چروک پوست موثر باشند . ماساژ درمانی با بهبود جریان خون و لنف صورت می گیرد كه نتیجه مستقیم آن بهبود قوام پوست و توان عضلانی صورت، آرام شدن عضلات صورت و اطراف چشم هاست و همینطور از بین رفتن سر درد و كاهش استرس و نگرانی از اهدافی است كه در ماساژ صورت به آن توجه می شود.

یكی دیگر از فوایدی كه ماساژ صورت دارد از بین بردن پف و ورم صورت و در نتیجه بهبود رنگ چهره می شود . منشأ این ورم ها اكثراً استرس و كم خوابی است.

ماساژ صورت و چشم برای جوانسازی پوست

ضمنا ماساژ دادن ، اثرگذراری سایر درمان‌های صورت را افزایش می‌دهد زیرا باعث می‌شود محصولات مراقبت از پوست ، بهتر جذب آن شوند . ماساژ درست صورت یکی از بهترین راههای کاهش اضطراب و بهبود خلق و خو است . مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۸ نشان داد ۴۵ دقیقه ماساژ صورت به کاهش اضطراب و افکار منفی کمک می‌کند . ماساژ مرتب صورت با به حرکت در آوردن ترشحات سینوسی و کمک به تخلیه‌ی آنها ، گرفتگی‌های سینوسی را نیز برطرف می‌کند . جالب است بدانید ماساژ صورت برای سم زدایی طبیعی بدن نیز مفید است . ماساژ صورت ، رگهای لنفاوی را تحریک کرده و به دفع سموم از قسمت صورت کمک می‌کند. عملکرد مناس سیستم لنفاوی، نقش مهمی در سلامت پوست و سلامت عمومی دارد.

نکته در باب ماساژ صورت

امروزه استفاده از متدها و تکنیک‌های ماساژ درمانی برای حفظ جوانی و شادابی پوست در کشورهای مختلف و توسط متخصصان و کارشناسان پوست و مو اثبات شده است.

این شیوه شاید کم‌خطرترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای حفظ جوانی و نشاط در خانم‌های جوان محسوب ‌شود که امروزه در میان خانم‌های میانسال نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است ، زیرا اجرای آن دردسرهای دیگر تکنیک‌ها و شیوه‌های مبارزه با چین و چروک پوست را ندارد ، عوارض داروهای شیمیایی و انواع کرم‌ها و لوسیون‌ها را به افراد تحمیل نمی‌کند و از طرفی خرج چندانی ندارد، زیرا فرد می‌تواند با یادگیری برخی از ساده‌ترین اصول ماساژدرمانی به اعضای خانواده خود ماساژ ارائه دهد و این ماساژ را نیز از یکی از اعضای خانواده خود دریافت کند.

تکنیک های ماساژ صورت به راحتی می‌تواند شما را از شر چین و چروک‌های سطحی و حتی برخی از چین و چروک‌های عمیقی که گذر عمر به شما تحمیل می‌کند، رهایی بخشد.
این تکنیک‌ها را دو تا سه بار در هفته تکرار کرده و در اجرای آن‌ها مداومت داشته باشید .