مزوتراپی (mesotherapy)

مزوتراپی (mesotherapy)

—————————————————

مزوتراپی (Mesotherapy)یک روش درمانی کاملا جدید و پیشرفته است که روز به روز به حیطه عملکرد درمانی آن افزوده می‌شود. مزوتراپی در واقع یک درمان موضعی است که دقیقا در لایه میانی پوست که لایه مزودرم است انجام می‌شود و تاثیر درمانی بیشتری نسبت به درمان عمومی و سیستمیک دارد. این روش به دلیل پاسخ‌دهی بسیار سریع‌تر نسبت به دیگر روش‌های درمانی مثل داروهای خوراکی و کم‌بودن عوارض آن به دلیل مصرف بسیار اندک دارو و اثرات کاملا موضعی آن، روز به روز مورد استقبال بیشتر از سوی مردم و پزشکان قرار گرفته است.

مزوتراپی (Mesotherapy) به فرآیندی گفته می شود که انواع ویتامین ها، مواد معدنی، مواد مغذی، کوآنزیم ها و … از طریق تزریق به لایه زیر پوست سر وارد بدن می شود که در ابتدا کمبود های ویتامین را به بدن رسانده و سپس باعث تنظیم نقص در هورمون ها می شود.

مزوتراپی مو با توجه به بررسی ها و با توجه به شرایط فرد تجویز می شود . به عبارتی دیگر مزوتراپی کوکتل هایی می باشد که به شکل  ریز تزریق هایی تشکیل شده که طی آن نواقص و کمبود هایی که نتیجه آن ریزش مو بوده جبران می شود . این روش تقریبا بدون درد بوده و برای بسیاری از افراد تاکنون به خوبی نتیجه داده است . 

مزوتراپی لاغری

مزوتراپی لاغری یکی از روش های بسیار موثر در از بین بردن چربی های موضعی کوچک مانند انباشتگی چربی زیر سوتین ، غبغب و ناحیه زیر بغل می باشد .

از مزوتراپی برای کاهش چربی ناحیه غبغب ، بازوها ، شکم ، پهلو و ران ها می توان بهره جست . البته به شرطی که میزان انباشتگی چربی در نواحی خیلی زیاد نباشد.

مزوتراپی صورت

مزوتراپی یکی از درمان های موثر در کم کردن و از بین بردن لک های سطحی پوست می باشد . اگر لک ها خیلی عمقی و یا در واقع در لایه زیرین درم قرار گرفته باشد  درمان آنها با هر روشی  مشکل است .

جوانسازی با مزوتراپی

مزوتراپی در برای کم کردن ترک های پوستی یا همان استریا بسیار خوب عمل می کند . درمان ترک های پوستی با هر روشی طولانی ست و نیاز به صبوری دارد . بهترین زمان درمان ترک های پوستی وقتی ست که رنگ شان ارغوانی هست و هنوز سفید نشده است گرچه که با مزوتراپی و میکرونیدلینگ خیلی اوضاع بهتر خواهد شد.

از بین بردن تیرگی دور چشم با کمک مزوتراپی

یکی از دغدغه های بیشتر افراد هنگام مراجعه به کلینیک زیبایی دلفینیوم تیرگی دور چشم است . مزوتراپی در این روش می تواند نتایج بسیار خوبی از خود به جای بگذارد . اما نکته ای  که در این جا مدنظر است این است که تیرگی دور چشم  هم می تواند به دلیل اختلالت ژنتیکی ،کم خونی ، اختلالات تیروئید و سایر اختلالات بدن مرتبط باشد و یک نشانه در فرد محسوب گردد ،در نتیجه لازم است تا بعد از بررسی تمام این موارد برای درمان اقدامات لازم انجام شود ،مزوتراپی برای از بین بردن تیرگی دور چشم می تواند یک روش موثر و تضمینی در این مورد باشد .

درمان مشکلات پوستی با مزوتراپی

نکته خیلی مهم در درمان مشکلات پوستی و ریزش مو با مزوتراپی استفاده از داروهای باکیفیت و معتبر و کارآمد هست . بهتر است از داروهای برندهای معتبر و شناخته شده در دنیا که نتایج اثبات شده ای دارند استفاده شود که طبعا هزینه کمی بالاتر می رود اما در عوض نتایج شگفت انگیز تر خواهد بود

در موگه کلینیک از داروهای برند رویتاکر فرانسه استفاده می شود که علاوه بر مجوز وزارت بهداشت دارای تاییده CE اروپا هم هست و جزو تاپ برندهای دنیاست.