میکرواسکالپینگ سر (Micro Scalping)

میکرواسکالپینگ سر (Micro Scalping)

—————————————————

اسکالپ سر یا هاشور سر جهت رفع طاسی سر و کم پشتی موی سر در خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار میگیرد . میکرو اسکالپ سر ، ( کلا منطقه کف سر را اسکالپ میگویند ) میکرو اسکالپ پر کردن جاهای خالی سر با پیگمنت میباشد که برای آقایان بصورت نقطه ای است و اگر به جایی ختم بشود که مو داشته باشد نقطه ها تبدیل به هاشور میشود T ولی برای خانم بیشتر از تکنیک شبیه سازی مو ( hair by hair ) در قسمت های کم پشت سر استفاده می شود .

روش اس ام پی یا اسکالپ سر ، هم با دستگاه میکروپیگمنتیشن و هم  رول انجام می شود . ظرافت کار در میکرو بیشتر از رول هست چون مناطق خالی را با طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط ،سایه گذاری میکند .
تنها حسن رول ،حجم وسیع کار با فواصل منظم است ، که در هر صورت بهتر است منظم نباشد و برای کسانی که مو دارند و نواحی خالی سر زیر مو پوشش داده می شود ،سرعت عمل را  بالا می برد .

یکی از عناصری که انسان در طول کامل زندگی خود به دنبال آن بوده است و خواهد بود زیبایی می باشد ، زیبایی یک رکن جدا نشدنی از انسان بوده و همچنین طلب آن در انسان ذاتی و فطرتی می باشد .
یکی از عواملی که زیبایی را از انسان سلب می کند ریزش مو می باشد ، ریزش مو در افرادی که دچار استرس و اضطراب هستند و همچنین سابقه ریزش مو به شکل خانوادگی را دارند رخ می دهد که در هر سنی آزار دهنده بوده و اعتماد به نفس فرد را تا حد زیادی پایین می آورد .
میکرواسکالپ یک راه حلی است که به تازگی باب شده و برخی از کسانی که دچار ریزش مو شده اند به دنبال آن می روند اما سوال اینجاس که اسکالپ چیست و برای چه کسانی مناسب می باشد ؟

میکرو اسکالپ چیست ؟

واژه اسکالپ  به معنی کف سر و یا پوست سر است اما در واقع به منطقه ی کف سر اصطلاحا اسکالپ گفته می شود و کلمه ی میکرو که قبل از آن استفاده می شود به معنی هاشور زدن  است که در کنار هم معنی هاشور زدن کف سر می باشد.

روش میکرو اسکالپ برای چه کسانی انجام می شود ؟

۱- افرادی که دچار کم پشتی و یا طاسی سر هستند که نمی توانند کاشت مو و یا ترمیم مو انجام دهند .

۲- افرادی که دچار به ریزش مو و طاسی مقطعی می شوند .

۳- افرادی که دارای خط اسکار ، شکستگی سر و یا زخم خاصی در سر دارند و آن بخش از سرشان خون رسانی ندارد .

۴- کسانی که از بیماری آلوپسی آره آتا نوع سکه ای رنج می برند .

۵- برای کودکانی که نمی توانند کاشت مو و ترمیم مو انجام دهند.

نکته: مدت زمان لازم برای اسکالپ یا میکروپگیمنتیشن ۱ الی ۲ جلسه ۲ تا ۴ ساعت زمان می برد، البته  به وسعت ریزش و نوع پوست فرد بستگی دارد  .

زمان اسکالپ

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن سر ٢ تا ٥ جلسه زمان می برد که هر جلسه ٢ تا ٤ ساعت طول میکشد ، کل این مراحل تقریبا ٥ ماه طول می کشد .

اصطلاح میکروپیگمنتیشن سر

شاید از خیلی از افراد اسم های متفاوتی را برای این کار شنیده باشید در گفتگو های عمومی از این روش به اسکالپ ، اسکالپ سر ، هاشور سر ، هاشور کف سر ، تاتو سر یا پیگمنت سر و … یاد می شود .

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن محدودیت سنی و جنسیت ندارد . این کار هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام می شود.

مراقبت های بعد از اسکالپ سر

۱- تا ۳ روز استحمام نکردن و استفاده از شامپوهایی بچه که فاقد مواد شیمیایی و فاقد چربی است که بهتر است پوست چرب نباشد .

۲-افراد دارای پوست چرب برای گرفتن چربی پوست سر خود باید از ضد عفونی کننده و یا الکل استفاده کرد و استفاده از پماد البته برای افراد با پوست سر چرب حتما در حد مجاز

۳-قرار نگرفتن زیر تابش و نور مستقیم  آفتاب