میکروپیگمنتیشن ابرو (MicroPigmentation)

میکروپیگمنتیشن ابرو ( MicroPigmentation )

—————————————————

میکروپیگمنتیشن چیست ؟

میکروپیگمنتیشن القای ریزدانه های رنگی در حد فاصل قسمت رویی ( اپیدرم ) و زیرین (درم ) پوست است . این کار برای رنگین کردن نواحی مورد نظر انجام میشود امروزه بیشتر خانم ها دلشان میخواهد همیشه آراسته باشند اما شاید فرصت و حوصله اینکه هر روز دستی به صورت ببرند نداشته باشند . شاید به همین دلیل تاتو و بعدها میکروپیگمنتیشن  ، طرفداران زیادی پیدا کرده است .

تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو ؟

میکروپیگمنتیشن با تاتوی سنتی تفاوت هایی دارد . اولین تفاوت در دستگاه میکروپیگمنتیشن است . امروزه دستگاه هایی برای این کار استفاده می شود که ارتباط اجزای ثابت آن با قسمت های قابل تعویض و یکبار مصرفشان قطع شده و اصطلاحا جریان برگشتی به عقب ندارند و تضمینی بر سلامت انجام آن از نظر انتقال نیافتن بیماری از فردی به فرد دیگر است سوزن یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در کیفیت میکروپیگمنتیشن محسوب می گردد . کارتریج دستگاه میکروپیگمنتیشن است که یکبار مصرف است و به جای سوزن های یکبار مصرف در دستگاه های سنتی تاتو به کار میرود که با سیستم بستهای که دارند ، تضمین کننده عدم برگشت خون و انتقال ترشحات از فردی به فرد دیگر است .

سوزن کارتریج های استاندارد کاملا تیز بوده و با حداقل تخریب بافت ، کاشت رنگدانه ها را به نحو مناسبی انجام می دهند هاشور ابرو با میکروپیگمنتیشن با تکنیک میکروپیگمنتیشن میتوانیم تاتو ابرو انجام دهیم و شکل ابروها را مو به مو در موارد کم پشتی بسیار ظریف و پراکنده اصلاح کنیم . حتی با تاتو ابرو میتوان با بالا بردن ناحیه خارجی ابرو ، شکل دادن به ابرو یا باز کردن ابرو ، چهره را زیباتر و جوانتر کرد . در صورت وجود نداشتن تناسب بین دو ابرو هم امکان یکنواخت کردن آنها با میکروپیگمنتیشن وجود دارد ، اصلاح رنگ و شکل ابروها هم با این روش انجام میشود

ماندگاری و روش های انجام دادن هاشور و میکروپیگمنتیشن

همانطور که می دانیم ماندگاری میکروپیگمنتیشن نسبت به هاشور به دلیل ظرافت و حساسیت بیشتر و عمق نفوذ کمتر رنگدانه در عمق پوست کمتر است ، در مجموع ماندگاری میگروپیگمنتیشن حدود ۶ ماه تا ۱سال و هاشور ابرو ۲ سال است ، که بعد آن ابروها نیاز به ترمیم دارند .

اما به خاطر عواملی چون رنگ پوست فرد ، عمق کاشت ، میزان تعریق ، و جنس پوست ماندگاری میگروپیگمنتیشن متفاوت عمل می کند ، همانطور که می دانیم هاشور به معنای ایجاد خطوط،(خط انداختن) برای هر چه طبیعی تر نشان دادن خط ابرو و کادر آن می باشد، هاشور انواع مختلفی دارد، ولی در مجموع روش اصلی هاشور زدن به یک شکل می باشد.

نکاتی برای ماندگاری هاشور و میکروپیگمنتیشن

همانطور که می دانیم بعداز میکرو و هاشور التهاب زیادی به وجود می آید برای ماندگاری و از بین رفتن التهاب می توان به نکات زیر توجه کرد:

  1.   برای کاهش درد و سوزش ، یک دستمال نم دار خیلی ارام روی التهابات بمالید
  2.   برای کاهش قرمزی پوست از ویتامین آد استفاده کنید
  3.   از آفتاب و گرما دوری کنید .زیرا تعریق پوست در ابتدای کار باعث پاک شدن تاتو می شود
  4.   دوری از حمام آب داغ ،سونا،و حمام بخار
  5.   عدم استحمام و شستن صورت تا سه تا چهار روز بعد از انجام کار
  6.   عدم استفاده ازهرگونه مواد آرایشی و مرطوب کننده در اطراف پوست ابرو
  7.   خوردن مواد ویتامین دار
  8.   نزدن رنگ های شیمیای بر روی ابرو بلافاصله بعد از انجام هاشور

آیا امکان دارد رنگ های میکروپیگمنتیشن حساسیت زا باشند ؟

برای اطمینان از حساسیت زا بودن رنگ برای افرادی به صورت تست یک هفته قبل از انجام میکروپیگمنتیشن بر روی پوست فرد توسط پیگمنتر انجام شود . در این صورت باید مقدار کوچکی رنگدانه به صورت جداگانه به پوست تزریق شود .

آیا با روش میکروپیگمنتیشن میتوان ظاهر ابرو ها را پرپشت و زیبا کرد ؟

با تکنیک میکروپیگمنتیشن می‌توانیم دوباره شکل ابروها را مو به مو در موارد کم‌پشتی بسیار ظریف و پراکنده تاتو کنیم . حتی می‌توان با بالا بردن ناحیه خارجی ابرو، شکل دادن به ابرو یا باز کردن ابرو ، چهره را زیباتر و جوان‌تر کرد . در صورت وجود نداشتن تناسب و بین دو ابرو هم امکان یکنواخت و قرینه کردن آنها با میکروپیگمنتیشن وجود دارد . اصلاح رنگ و شکل ابروها هم با این روش انجام می‌شود .

کاربرد های دیگر میکروپیگمنتیشن چیست ؟

این کار روی پلک هم انجام می‌شود و می‌توان با آن باعث بیشتر به نظر رسیدن تراکم مژه‌ ها ، کشیدن خط چشم روی پلک با رنگ‌ های مختلفی که با چشم هماهنگی داشته باشد ، تصحیح افتادگی چشم ، ایجاد نمایی که مژه‌ها را مشخص‌ تر می‌کند و کشیدن مژه‌ها در موارد وجود نداشتن مژه ، اصلاحات افتادگی پلک با صاف کردن ناحیه کانتوس داخلی و روشن کردن ناحیه نزدیک به کانتوس خارجی و…شد .

آیا میکروپیگمنتیشن که روی لب انجام میدهند عوارضی هم دارد یا نه ؟

نه ، میکروپیگمنتیشن لب با هدف‌های مختلفی مانند ساخت مجدد حالت لب ، تقویت رنگ خود لب به‌صورت کامل یا جزیی ، اصلاح تقارن در مواردی که به علت تصادفات رانندگی یا سایر موارد مثل جای جراحی ، لب شکری که یک نقص مادرزادی است پس از اتمام مراحل جراحی ، اصلاح چروک‌های بالای لب با تکنیک‌های پیشرفته ، افزایش حجم لب به کمک تکنیک‌های سایه روشن ( در مورد مردان به‌صورت نامحسوس ) انجام می‌شود .