میکرو بلیدینگ ابرو (MicroBlading)

میکرو بلیدینگ ابرو ( Micro Scalping )

—————————————————

میکروبلیدینگ یک روش تتوی دستی نسبتا جدید است . این روش در مقایسه با روش های قدیمی و سنتی که با استفاده از دستگاه انجام می شدند ،  روشی نیمه دائمی است . میکروبلیدینگ با استفاده از یک تیغه بسیار نازک انجام می شود و رنگدانه ها را به داخل پوست منتقل می کند. در آمریکا فردی که میکروبلیدینگ انجام می دهد باید دارای مدرک تخصصی هنر روی بدن باشد.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟
میکروبلیدینگ ابرو یا هاشور سه‌بعدی و مویی ابرو روش مدرن طراحی و پر کردن نیمه‌دائمی ابروست که در حقیقت جدیدترین نسل تتوی ابرو محسوب و با یک قلم حرفه‌ای به‌نام «بلید» متشکل از ۱۲ تا پانزده سوزن انجام می‌شود . در این روش ، ابتدا با حد و حدود و مدل انتخابی فرد با مداد روی ابرو به‌دقت طراحی می‌شود و سپس رنگ مخصوص ابرو که خمیری ، ژله‌ای ، جامد یا انواع دیگر است ، به‌وسیله این قلم به غشای میانی پوست نفوذ می‌کند و به‌ این‌ترتیب رنگ‌دانه‌ها در پوست ته‌نشین شده و پوست رنگ می‌گیرد .

میکروبلیدینگ ابرو برخلاف میکروپیگمنتیشن ابرو  که با قلم و دستگاه دیجیتال انجام می‌شود و ماده‌ی رنگی به لایه‌ی عمیق‌تری از پوست تزریق می‌شوند و به‌ همین‌ دلیل طرح ابرو دائمی‌تر است ، روشی نیمه‌دائمی تلقی می‌شود . میکروبلیدینگ ابرو به‌دلیلِ ظاهر طبیعی‌ای که به ابرو می‌بخشد و حالت خط‌های مایلی که شبیه موهای ابرو در جاهای خالی ابرو طراحی و کشیده می‌شوند ، حالتی طبیعی به ابرو می‌بخشد ؛ به‌همین‌ دلیل با استقبال فراوان خانم‌های خواهان ابروهای خوش‌حالت در سرتاسر جهان مواجه شده است .

روش میکروبلیدینگ برای طراحی ابرو نسبت‌ به میکروپیگمنتیشن دوره بهبودی کوتاه‌تر ، هزینه و ماندگاری کمتری دارد و برای کسانی که به‌دنبال طراحی طبیعی برای ابروها هستند ، روش ترمیم ایده‌آلی است . دو روش میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ برخلاف روش‌های سنتی تتو ابرو نیمه‌دائمی هستند و بعد از مدتی حدود دو تا ۵ سال ( در میکروبیلدینگ حتی کمتر از این مدت یک تا سه سال ) کم‌رنگ و بی‌رنگ می‌شوند ، به‌ همین‌دلیل هر چند وقت یک‌بار نیاز به ترمیم دارند .

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

هاشور و طراحی ابرو به‌روش میکروبلیدینگ ، میکروپیگمنتیشن و سایر روش‌ها اگر در مکان‌های سالم و بهداشتی و مطمئن انجام شوند عارضه‌ی خاصی ایجاد نمی‌کنند. در تمام روش‌های طراحی و هاشور ابرو در صورت رعایت نکردن مسائل بهداشتی خطر بروز عفونت و بیماری‌های خطرناکی مثل ایدز و انواع هپاتیت از طریق سوزن و نیز رنگ ، درصورت استفاده‌ی چند‌باره برای مشتری‌های مختلف ، امری حتمی است . به‌ همین‌خاطر توصیه پزشکان این است که در صورت تمایل به انجام مواردی مثل میکروبلیدینگ حتما سوزن شخصی تهیه کنید ، چراکه احتمال انتقال بیماری‌های واگیردار در استفاده از سوزن‌های غیربهداشتی و چندبار مصرف بالا است.

بعد از میکروبلدینگ چه انتظاراتی داشته باشید ؟ 

ابروهای میکروبلیدینگ شده مراحل مختلفی را طی می کنند تا به طور کامل بهبود پیدا کنند . رنگدانه ها در روز اول انجام درمان خیلی تیره به نظر می رسند و علت آن این است که در روزهای اول رنگدانه ها هنوز روی سطح پوست قرار دارند و به طور کامل به عمق نفوذ نکرده اند . رنگ استفاده شده به تدریج کمتر می شود .

اگر مقداری رنگدانه روی دستمال کاغذی مشاهده کردید ، نترسید زیرا این ها رنگدانه های اضافه هستند یا مایع بدن هستند که به طور طبیعی از پوست خارج می شوند.

زمانی که بهبود پوست شروع شود ، این قسمت دارای پوست خشک یا ذراتی شبیه به شوره خواهد بود . این مسئله شاید باعث شود فکر کنید رنگدانه ها به سرعت محو شده و از بین می روند . اما این ها در واقع رنگ سطحی و پوست خشکی هستند که از روی ابروهای شما برطرف می شوند .

تا زمان بهبود کامل ابروها قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، حتما از ضد آفتاب دارای حداقل SPF 30 استفاده کنید . قرار گرفتن در معرض نور خوشید باعث می شود رنگدانه ها سریعتر از بین بروند .