لیفت با نخ COG , PDO

لیفت با نخ COG , PDO

—————————————————

در این روش با قرار دادن نخ های مخصوص در پوست ، از افتادگی و ایجاد چین و چروک جلوگیری می شود . استفاده از نخ ها باعث ایجاد تغییرات شگفت انگیزی با حداقل مداخلات جراحی برای بازسازی و رفع افتادگی صورت (Lifting) میگردد . این تکنیک منحصر به فرد ، ضمن داشتن قابلیت ایجاد کشش مناسب برای تصحیح افتادگی پوست صورت دارای اثرات متعدد دیگری همچون رفع چروک ها و جوان سازی و فرم دهی صورت با تاثیراتی بلند مدت و حداقل برش یا زخم در پوست می باشد .

نخ ها معمولا ً ۲ ماه بعد از جایگذاری ، شروع به تجزیه شدن می کنند و سلول های فیبروبلاست پوست تحریک به کلاژن سازی می شوند و پوست در عرض ۸ ماه سفت تر می شود .
جهت ایجاد Lifting با کمک نخ روش های متعددی قابل استفاده می باشند که از جمله کاربردی ترین آنها می توان به نخ های سیلوهت و نخ های PDO اشاره کرد که هر کدام شرایط و مزایای خاص خود را دارند .

نخ pdo  از الیاف کاملا طبیعی است که از چند رشته به هم پیچیده شده تشکیل شده است . در واقع نوعی نخ قابل‌جذب که به‌ محض ورود به بافت‌های زیرین پوست بدن باعث تجمع و تکثیر سلول‌های فیبر وبلاست در پیرامون خود شده و بعد از مدتی در بدن تجزیه و حل می شوند . سال هاست که از این الیاف در جراحی های مختلف مانند قلب و عروق ، چشم پزشکی ، زنان و زایمان نیز استفاده می شود .

لیفت صورت با نخ PDO بسیار سریع و در یک جلسه انجام می گردد ، بدون نیاز به بیهوشی و جراحی ، بدون داشتن عوارض و حساسیت . اصولاً هرجایی که نیاز به استحکام و انسجام در عین بی‌خطری و بی‌ضرر بودن است از این نوع نخ استفاده می شود زیرا هیچگونه ایجاد تب و عفونتی را در پی نخواهد داشت که این موضوع برای بیماران بسیار مهم است .  استفاده از نخ PDO در لیفتینگ صورت باعث تحریک کلاژن سازی شده که باعث جوانسازی پوست صورت می شود .  این نخ ها کاملا بی ضرر و کاملا سازگار با بدن بوده و از افتادگی پوست جلوگیری کرده و موجب استحکام و نوسازی در پوست می شوند .

از مزایای نخ pdo در لیفت صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 •  خاصیت تب زایی و ایجاد عفونت به همراه ندارد .
 •  جوانسازی کامل پوست با تحریک کلاژن سازی
 •  عوارض و خطرات بسیار کم
 •  بدون نیاز به بیهوشی و جراحی
 •  تعداد جلسات بسیار کم ( در یک جلسه حتی )
 •  قابلت جذب توسط بدن
 •  دوره بهبودی کم

لیفت صورت با نخ خاردار

نخ خاردار یکی دیگر از انواع نخ های مورد استفاده در روش لیفت صورت با نخ است . از لیفت صورت با نخ خاردار به منظور بالا کشیدن پوست صورت و بدن استفاده می‌شود . عموما نخ خاردار بیشترین کاربرد را برای از بین بردن خطوط اندوه ، خطوط خنده و همچنین از بین بردن ترک‌های پوستی دارد ، هر چند که از این نخ برای کشیدن پوست گردن ، پیشانی ، لیفت ابرو و گونه نیز استفاده می‌شود . امکان عبور دادن آسان آن از درون بافت پوست و انعطاف پذیری و مقاومت کششی بسیار بالا، از دلایلی هستند که از این نخ به عنوان یکی از بهترین گزینه های موجود برای عمل‌های زیبایی یاد می شود .

لیفت با نخ خاردار روشی است با تهاجمی کم که با تحریک فیبروبلاست موجب تولید کلاژن شده و باعث سفت و کشیده شدن پوست می شود. نخ خاردار پس از گذشت چندین هفته در درون بدن حل و کاملا تجزیه می‌شود و کوچکترین ذره‌ای از آن باقی نمی‌ماند ، به همین دلیل هیچ اثر جانبی ناخواسته‌ای نیز بروز نمی‌یابد و به همین دلیل این نخ یکی از ایمن ترین نخ های مورد استفاده در کلیه اعمال جراحی ، مخصوصا جراحی های زیبایی می باشد.

استفاده از نخ خاردار در لیفت صورت ناراحتی و درد بسیار ناچیزی را در خواهد داشت . سوزن‌های فوق العاده ظریف مورد استفاده در لیفت صورت با نخ خاردار نیز حداقل ناراحتی را ایجاد می‌کنند.

مانند دیگر روش های کشیدن پوست صورت با نخ، احتمال ورم، کبودی و عفونت وجود دارد اما معمولا کبودی یا ورم بسیار جزیی و در محدود محل تزریق روی می دهد که در صورت بروز یافتن پس از چند روز فروکش می‌کند. همچنین خونریزی بعد از عمل هم در موارد انگشت شمار بروز می‌یابد که منجر به ایجاد توده‌های کوچک در زیر پوست می‌شود که طی یک دوره زمانی چند روزه تا چند هفته‌ای از بین می‌رود.

از مزایای لیفت صورت با نخ خاردار می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 •  کمترین میزان آسیب رسانی به پوست
 •  روش تهاجمی کم
 •  یکی از ایمن ترین نخ های مورد استفاده
 •  عوارض و ناراحتی بسیار اندک
 •  بدون نیاز به بیهوشی و جراحی
 •  انعطاف پذیری و مقاومت کششی بسیار بالا
 •  قابلت جذب توسط بدن

لیفت صورت با نخ کاگ

این نخ از لحاظ جنس و کیفیت با دیگر نخ های ذکر شده در بالا فرق چندانی نداشته ولی دارای خارهایی است که می توانند در پوست بدن فرو رفته وچسبندگی بهتری ایجاد کرده و در عین حال قابلیت بالا کشیدن و لیفت کردن آنی را نیز به عمل می آورد. البته نتایج بدست آمده در استفاده از این نوع نخ، با لیفت صورت با نخ سیلوئت قابل مقایسه نیست ولی درحد قابل قبولی تغییرات را ایجاد می کند. این نخ نسبت به دیگر نخ ها کمی گران تر می باشد ، به همین دلیل استفاده از این نوع نخ به خود بیمار واگذار می شود.