ترزیق ژل (Cosmetic Filler)

ترزیق ژل

—————————————————

قابل انکار نیست ، که روند طبیعی افزایش سن ، حجم چهره‌ی ما را که یکی از عوامل جوان‌تر به نظر رسیدن می‌باشد را از ما می‌رباید . در مناطقی از صورت که شروع به از دست دادن کلاژن و چربی می‌کنند تغییراتی ایجاد می‌شود که آن تغییرات ظاهر ما را خسته نشان می‌دهد و موجب می‌شود پوست شروع به شل شدن کند . در نتیجه چین‌ و چروک و دیگر ضایعات پوستی بیشتر نمایان شوند . خوشبختانه ، گزینه‌های فراوانی وجود دارد که با بازگرداندن مجدد حجم به صورت ، موجب جوان‌تر به نظر رسیدن می‌شود .

علائم قابل رویت پیری در طی زمان به علت اشعه خورشید ، وراثت و روش زندگی ایجاد می گردد و یکی از علائم زودرس آن ایجاد چین و چروک و کاهش حجم پوست می باشد با تزریق فیلر ها بصورت غیر جراحی ، می توان کاهش حجم را جبران کرده و این خطوط را از بین برد . اگر شما تمایل دارید که ظاهر شما جوان تر گردد و خطوط چین و چروک ها از بین رود این تزریقات برای شما مناسب می باشد .

روش های جدید تزریق ژل با ماده طبیعی

انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارند که می توانند در لب ها و اطراف دهان شما تزریق شوند . اما شایع ترین پرکننده ها امروزه محصولاتی هستند که حاوی مواد مشابه هیالورونیک اسید هستند . اسید هیالورونیک یک ماده ی طبیعی در بدن است که به افزایش حجم لب کمک می کند .

این نوع پرکننده های پوستی گاهی اوقات به عنوان “پرکننده های هیالورونیک اسید” نیز نامیده می شود . در نسل جدید ژل ها ، فقط از هیالورونیک اسید استفاده شده است .

این ماده طبیعی در بافت پوست هر نقطه بدن و در همه نژاد‌ها وجود دارد و فضای بین الیاف كلاژن و الاستین را پر می‌كند ، آب را در پوست نگه داشته و حجم پوست را حفظ می‌كند . با افزایش سن هم این ماده رفته رفته کاهش می یابد و به عبارت دیگر ، راز جوان ماندن پوست وجود این ماده در بدن می باشد ، در ساخت این ماده به هیچ عنوان از مواد شیمیایی و صنعتی استفاده نمی شود.

با این نوع تزریق ژل در لب ، گونه ، خط خنده ، چانه و… می توان فرم آنها را اصلاح کرد و از سوی دیگر به دلیل عدم ماندگاری دائم ، در کمترین شرایط پس از گذشت ۶ الی ۱۲ ماه به تدریج جذب بدن و سپس دفع خواهد شد ، همچنین اگر از فرم ایجاد شده راضی نباشید پس از گذشت چند روز می تواند با تزریق هیالورونیداز ، کل تاثیر ژل را از بین برد و به حالت قبل بازگرداند .

در حقیقت هر یک از این روش‌های فیلر دارای مزایای خاص خود می‌باشد و این شرایط به معنی این است که هر یک از آنها با توجه به اهداف درمان بیمار ممکن است در شرایط خاص نسبت به روش دیگر از برتری برخوردار باشد . تصمیم‌گیری درباره استفاده از روش تزریق ژل در مقابل روش تزریق چربی بر اساس شرایط خاص هر بیمار انجام می‌شود .

ژل و تزریق چربی در موارد خاصی مفید هستند . برای بیماری تزریق ژل ممکن است گزینه‌ی مناسب باشد و برای دیگری می‌توانیم از تزریق چربی استفاده کنیم تا نتیجه‌ی بهتری حاصل شود . میانگین ماندگاری بسته به تفاوت مواد تزریق متغیر است . نکته اساسی مورد توجه در این زمینه آن است که هر دوی این روش‌ها در صورت انجام با تکنیک مناسب ، توسط فردی باتخصص ، معتبر و مرتبط و استفاده از ابزار و مواد مناسب ، کاملا موثر و مورد قبول می‌باشد اما به هرحال تفاوت‌هایی از نظر روند انجام و اثربخشی بین این دو روش وجود دارد .

مراقبت بعد از تزریق ژل

همه ی این محصولات به یک شیوه تزریق می شوند و نتایج مشابهی ایجاد می کنند . بعضی از آن ها حاوی لیدوکائین (بی حسی موضعی ) هستند.

پس از تزریق ژل لب ، لب ها ممکن است احساس پر بودن داشته باشند و مقدار کمی خونریزی ناشی از سوزن ممکن است رخ دهد . خونریزی بسیار کم است و معمولا در عرض چند دقیقه متوقف می شود . بلافاصله پس از تزریق بر روی لب ها یخ بگذارید چرا که می تواند به کاهش کبودی و تورم کمک کند .

تزریق لب ها ممکن است در طول ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول با ناراحتی و تورم و حساسیت در ناحیه ی لب همراه باشد . گذاشتن یخ بر روی لب ها در ۲۴ ساعت اول می تواند به کاهش سریع علائم کمک کند . توصیه می شود در شب اول پس از تزریق لب به منظور کاهش هر گونه تورم در صورت و لب ها به پهلو ها یا روی صورت نخوابید .

حدود ۲ هفته طول می کشد تا محصول جدید در لب ها حل شود . برای مشاهده ی نتیجه صبور باشید . میزان بهبودی در افراد مختلف متفاوت است، بنابراین زمان معقول برای مشاهده ی نتایج نهایی حدود ۲ تا ۳ هفته است .
بسیار مهم است که طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از تزریق نوشیدنی های گرم مصرف نکنید و نگذارید آب گرم به لب هایتان بخورد.
پر کننده های لب می توانند ظاهر زنانه بیشتری را در لب ها ایجاد کنند . زنان در سراسر جهان از مزایای طولانی مدت تزریق لب استفاده می کنند . لبخند زیبا و کامل برای همه در دسترس است .